Co to jest dieta pudełkowa?

Ostatnimi czasy, szczególnie popularnym sposobem odżywiania się jest tzw. dieta pudełkowa. Opiera się na wykorzystywaniu usługi cateringu dietetycznego, czyli dostarczania gotowych posiłków na cały dzień.

Dla kogo dieta pudełkowa?
Dieta pudełkowa to rozwiązanie dedykowane osobom, które są zapracowane i nie mają czasu na przygotowywanie zdrowej, pełnowartościowej diety. Ze względu na stosunkowo wysoki koszt usługi cateringowej – korzystają z niej osoby zamożne i gwiazdy.

Na czym polega dieta pudełkowa?
Dieta pudełkowa, czyli innymi słowy catering dietetyczny to rozwiązanie, które polega na dostarczeniu dostosowanej, w pełni zbilansowanej diety dla danej jednostki. Klient zamawiający dietę pudełkową otrzymuje zestaw dań w specjalnych pudełkach utrzymujących świeżość produktów. Zwykle dania dowożone są wieczorem (z jednodniowym wyprzedzeniem).

Dieta pudełkowa – ile kosztuje?
Jak już zdążyliśmy wspomnieć – dieta pudełkowa to metoda żywienia nie należąca do najtańszych. Jej cena zależna od długości planu, kaloryczności jadłospisu oraz innych czynników (np. produktów wykluczonych).

Decydując się na te rozwiązanie trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu 2000 tysięcy złotych miesięcznie minimum. Jak łatwo policzyć – jeden dzień diety pudełkowej to koszt oscylujący w granicach 60-70 złotych. Kwota wydaje się duża, ale biorąc pod uwagę, że dieta pudełkowa składa się zwykle z 5-6 posiłków, to wcale nie jest taki ogromny wydatek. Średni koszt jednego posiłku to około 10-12 złotych.

Dieta pudełkowa – jakie efekty można osiągnąć?
Dieta pudełkowa to rozwiązanie, które można stosować zarówno przy odchudzaniu, budowaniu masy mięśniowej czy poprawy ogólnej kondycji ciała. Wszak, jadłospis ustalany jest indywidualnie – w oparciu o generowane zapotrzebowanie, wiek, wagę, wzrost o wykonywaną pracę.

Firmy oferujące catering dietetyczny zwykle w swojej ofercie mają darmowe konsultacje dietetyczne. Wypełniając specjalną ankietę możemy wykluczyć niepożądane produkty. Co prawda, podwyższy to koszt jadłospisu (dedykowane posiłki są zwykle nieco droższe), ale sprawi, że nasze kubki smakowe zawsze będą zadowolone.

Jakie są efekty diety pudełkowe? Takie same jak przy każdej zdrowej, zbilansowanej i pełnowartościowej diecie. W praktyce oznacza to zatem, że możemy liczyć na poprawę kondycji naszego ciała, redukcję zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawę wyglądu oraz samopoczucia.

Dieta pudełkowa – czy warto?
Dieta pudełkowa to dosyć kosztowne rozwiązanie, ale z całą pewnością warte rekomendacji. Trudno „na własną rękę” gotować i dbać o bilans wartości kalorycznych w takim stopniu jak ma to miejsce w przypadku cateringu dietetycznego.

Co ciekawe, firmy cateringowe pozwalają przetestować swoją dietę przez jeden dzień. To najlepsza forma weryfikacji, która pozwoli indywidualnie ocenić, czy jest to atrakcyjny sposób żywienia dla naszego organizmu.

Dieta pudełkowa doczekała się wielu rekomendacji. Niektóre firmy oferujące catering dietetyczny mają nawet swoich ambasadorów – gwiazdy kina, mody oraz telewizji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*