Dieta pudełkowa jako element zdrowego trybu życia

Coraz więcej osób decyduje się na metamorfozę stylu życia. Wynika to z faktu, iż posiadamy większą wiedzę na temat konsekwencji siedzącego trybu życia, niewłaściwego odżywiania czy nieregularnego rytmu dobowego.

Zasady zdrowego trybu życia
Prowadzenie zdrowego trybu życia to rzecz jasna nie tylko dieta, trening i sen. Zdecydowanie więcej czynników kształtuje nasz styl życia. Aby móc określić go zdrowym, powinniśmy zadbać o:

  • Właściwe odżywianie – dieta powinna być zdrowa, zbilansowana i pełnowartościowa. Powinniśmy jeść regularnie o stałych porach i w równych odstępach czasowych.
  • Nawodnienie organizmu – codzienna dawka wody to minimum 2 litry (przy niewielkiej aktywności fizycznej).
  • Codzienną aktywność fizyczną – kilkudziesięciominutowy trening aerobowy (bieganie, jazda na rowerze, pływanie) o niewielkiej intensywności to świetny sposób na poprawę ukrwienia, zwiększenia wytrzymałości tlenowo-krążeniowej.
  • Relaks – eliminacja czynników stresogennych za pomocą relaksu to świetny sposób na poprawę humoru i zahamowanie negatywnych skutków stresu.
  • Sen – powinien być możliwie regularny (stałe pory wstawania i zasypiania) w ciemnym i cichym miejscu. Minimalna dawka snu dla dorosłej osoby to około siedem godzin.
  • Suplementy – forma uzupełnienia diety, która zagwarantuje dodatkowe „wsparcie” dla narządów wewnętrznych. Warto stosować środki wspomagające detoksykację, odkwaszanie, odporność oraz pracę układu trawiennego.

Ponadto, bardzo ważnym jest nienadużywanie alkoholu oraz całkowita rezygnacja z palenia papierosów oraz przyjmowania innych używek.

Dieta pudełkowa czyli podstawowe narzędzie zdrowego człowieka?
„Bycie fit” do niedawna definiowane było jako „bycie zdrowym i sprawnym”. Dzisiaj, definicja ta jest nieco szersza i oznacza – bycie zdrowym, sprawnym i jednocześnie modnym. Fit-blogerki bardzo często promują nowatorskie rozwiązania za którymi podąża wiele osób.

Jednym z hitów ostatnich lat, który przedstawiany jest jako element zdrowego trybu życia jest dieta pudełkowa. To metoda żywienia, którą bez cienia wątpliwości można określić mianem – wygodnej. Wszak, gotowe posiłki dostarczane są pod wskazany adres w przeddzień ich konsumpcji.

Dieta pudełkowa to:

  • rozmaite posiłki
  • w pełni zbilansowany jadłospis
  • jadłospis dopasowany do danej jednostki

Nie ma zatem żadnych wątpliwości, że może być definiowana jako element zdrowego trybu życia.

Dieta pudełkowa – ekstrawagancja czy konieczność?
Biorąc pod uwagę bardzo wysokie koszty cateringu dietetycznego (1500-2000złotych miesięcznie) można dojść do wniosku, że to rozwiązanie tylko dla nielicznych. Mało kto (przy średniej pensji oscylującej w granicach 3000-4000 złotych) jest w stanie pozwolić sobie na taki jadłospis.

Dieta pudełkowa to wygoda, ale nie konieczność. Równie dobrze możemy przygotować rozmaity, zdrowy i w pełni zbilansowany jadłospis za kwotę kilkukrotnie mniejszą. Oczywiście, zajmie to nam sporo czasu – nie mniej jednak jest jak najbardziej możliwe.

Dieta pudełkowa – samo zdrowie!
Przedstawiając to rozwiązanie dietetyczne warto wspomnieć o tym, że jadłospisy bardzo często bogate są w produkty  z listy superfood (super zdrowa żywność). Dietetycy dbają o to, by jadłospis był nie tylko pełnowartościowy, ale także w pełni naturalny i zdrowy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*