Dieta pudełkowa jako sposób na budowanie masy

Nie tylko kobiety podejmują trudy modelowania własnej sylwetki. Mężczyźni z równie dużym zapałem realizują rozmaite plany dietetyczne i treningowe. Z tą jednak różnicą, że ich celem nie jest redukcja kilogramów, a nabranie masy mięśniowej.

Atletyczna, wysportowana sylwetka nie musi oznaczać obwodu w bicepsie wynoszącego 40 i więcej centymetrów. Budowanie masy mięśniowej nie jest zatem zarezerwowane tylko dla kulturystów.

Jak wygląda proces budowy masy mięśniowej?
Rozbudowa włókien mięśniowych to nic innego jak zwiększenie ich objętości. Wynika on z przewagi procesów anabolicznych (synteza) nad katabolicznymi (rozpad). Takowy stosunek osiągnąć można poprzez:

  • odpowiednią suplementację
  • zbilansowaną dietę
  • trening fizyczny

Najlepiej, aby łączyć wszystkie te trzy elementy. Wówczas można liczyć na najlepsze rezultaty.

Dieta na masę
Dieta na masę to jadłospis, który nie tylko jest bardziej obfity. To sposób żywienia, który wymaga określonej regularności, pełnowartościowości i pro-zdrowotności.

Nie wystarczy bowiem więcej jeść by nabrać masy mięśniowej. Owszem, jeśli zależy nam tylko na zwiększeniu wartości cyferek na wadze, to… można „opychać” się dowolnym materiałem. Jednakże, jeśli celem jest masa mięśniowa to jakość pożywienia odgrywa niezwykle istotną rolę.

Dieta na masę w wersji pudełkowej
Catering dietetyczny, czyli inaczej usługa diety pudełkowej to rozwiązanie z którego korzysta lwia część zawodowych kulturystów. Profesjonaliści chwalą sobie tę metodę żywienia za:

  • idealny bilans
  • różnorodność (rozmaite menu)
  • wygodę stosowania (oszczędność czasu)

Czy jest to rozwiązanie skuteczne? Jak najbardziej. Ułożony przez dietetyka jadłospis, dedykowany dla naszego ciała (obciążenia treningowego, wieku, wagi czy genetycznych uwarunkowań) to najlepsze co można zastosować.

Dieta w wersji pudełkowej pozwala na sporą dowolność. Porcje ustalane są indywidualnie, co oznacza, że możemy dostosować jadłospis do naszego dnia i realizowanej aktywności fizycznej. Dietetyk organizujący catering na dany dzień dba o odpowiedni bilans, pełnowartościowość oraz rzecz jasna – preferencje kulinarne danej jednostki.

Pudełkowa dieta na masę – rozwiązanie nie na każdą kieszeń
Stosowanie diety pudełkowej to dosyć kosztowny sposób odżywiania się. Jednomiesięczny catering diety na masę to wydatek przekraczający zwykle 2000 złotych. To całkiem sporo, biorąc pod uwagę, że koszt składników przeciętnej 2500-3000kcal diety to około 500-600 złotych.

Oczywistym jednak jest to, że nasza dieta w takiej kwocie nie będzie tak rozmaita i smaczna. Nie mniej jednak, czy warto „przepłacać” aż tyle?

W ocenie wielu – jak najbardziej. Wszystko za sprawą bardzo wysokiej efektywności, która uwarunkowana jest przez fakt, iż jest to jadłospis nie tylko bardziej obfity, ale także zdrowy i pełnowartościowy.

Ponadto, zaletą diety pudełkowej jest fakt, iż „wymusza” ona na nas regularność spożywania posiłków, co rzecz jasna przekłada się na efektywności pracy naszego metabolizmu.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*