Dieta pudełkowa – Q&A – pytania i odpowiedzi

Dieta pudełkowa – odpowiedzi na Wasze pytania.

Zapewne znalazłaś się na tej stronie, bo chcesz schudnąć i być zdrową oraz szczupłą osobą. Pierwszym podstawowym krokiem, by osiągnąć twoje marzenie jest spożywanie zdrowych posiłków z odpowiednią liczbą kalorii. Dlatego też, polski biznes cateringowy wprowadził do swoich ofert tak zwaną dietę pudełkową. Dziś odpowiemy na nurtujące was pytania dotyczące właśnie tej diety.

Co to właściwie jest dieta pudełkowa?

O tym pisaliśmy już w innym artykule na naszej stronie, ale tak pokrótce powtórzymy. Otóż dieta pudełkowa to inaczej catering dietetyczny, który oparty jest na całodobowej dostawie posiłków w pudełkach. Stąd właśnie pochodzi nazwa tej diety. Przechowywanie posiłków w pudełkach z przegrodami zdecydowanie pomaga w transporcie, dlatego też łatwo możemy je zabrać ze sobą nawet do pracy. Zdaniem specjalistów z dziedziny dietetyki, dieta pudełkowa pomaga zredukować masę ciała oraz oczyszczać organizm z toksyn.

Czy dieta pudełkowa dostępna jest tylko w większych miastach?

Jakiś czas temu bardzo mało słyszało się o diecie pudełkowej i w większości wykorzystywały to duże firmy cateringowe. Nie da się ukryć, że im większe miasto tym oczywiście ich dostępność jest łatwiejsza. Aktualnie dieta pudełkowa staje się być normalną opcją w menu nawet w mniejszych firmach w miasteczkach. Konkurencja staje się coraz większa więc firmy cateringowe oferują wachlarz diet o różnych kalorycznościach i o różnych produktach.

Kto decyduje o rodzaju i kaloryczności diety pudełkowej?

Za wybór diety odpowiada często sam klient. Niestety jeszcze niewiele firm cateringowych ma w swojej ofercie konsultacje z dietetykiem. Ciężko jest więc niekiedy stwierdzić jaką odpowiednią dietę powinniśmy wybrać. Warto wybrać się do dietetyka na własną rękę a dopiero później dobrać to, co będzie dla nas najlepsze.

Jakie mam warianty do wyboru?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, zróżnicowana jest głównie kaloryczność diet. Możesz wybrać dietę 1000 kcal, 1200 kcal, 1500 kcal, 1800 kcal, 2000 kcal, 2200 kcal, 2500 kcal oraz 3000 kcal. Oczywiste jest, że wybór diety zależy także od powodów, dla których wybierasz ją. Dla osób, które pragną schudnąć i poprawić sylwetkę polecane są diety niskokaloryczne, dla tych bardziej aktywnych – wysokokaloryczne. W większych miastach znajdziesz takie firmy cateringowe, które specjalizują się w dietach pudełkowych wegetariańskich, wegańskich czy bezglutenowych.

Czym powinna się kierować przy wyborze diety pudełkowej?

Firm cateringowych w Polsce jest mnóstwo, w samej Warszawie ilość tę szacuje się na około 100 takich firm. Aby wybrać najpierw odpowiednią firmę, należy poczytać o niej opinie w Internecie, porozmawiać z osobami, które taką dietę stosują lub zapoznać się z ofertą firmy osobiście. Najlepiej byłoby, aby firma współpracowała z dietetykiem. Kiedy już znajdziemy odpowiednie miejsce, kolejnym krokiem jest wybór diety. Tutaj kierować musisz się przede wszystkim powodem wyboru diety, trybem życia, stylem pracy oraz aktywnością fizyczną i zdrowiem. Mam tu na myśli także choroby. Radzę ci, abyś wykupiła pakiet na próbę, zobaczysz sama jak wyglądają posiłki oraz jak one smakują.

Czy stosując dietę pudełkową mogę schudnąć?

Oczywiście, że tak. Ważne jest jednak to, by wybrać dietę z odpowiednią kalorycznością. Pamiętaj jednak, że żadna dieta nie ma 100% gwarancji. Przede wszystkim podczas dnia mogą pojawić się różne dodatkowe przekąski a niekiedy nieodpowiednio dobrana dieta może zrobić więcej szkody niż pożytku.

Jakie są zalety i wady stosowania diety pudełkowej?

O zaletach i wadach stosowania diety pudełkowej już też wspomnieliśmy w innym artykule. Przypomnijmy więc jakie są zalety. Przede wszystkim taka dieta jest wybawieniem dla osób, które chcą się zdrowo odżywiać nie mając jednocześnie czasu na przygotowywanie posiłków w domu lub po prostu nie lubią i nie potrafią gotować. Wielu klientów zgodnie stwierdza, że nie mają pojęcia, w jaki sposób komponować posiłki, by zaspokoić w pełni swój organizm i potrzeby. Inną zaletą jest oszczędność pieniędzy. Często jest tak, że ludzie robią całe kosze zakupów, by przygotować dziennie te 4-5 posiłków. Większość z tych produktów nie jest używana w całości, przez co resztki zazwyczaj lądują w koszu na śmieci. Dieta pudełkowa sprawia, że dostajesz i zjadasz jedynie to, za co zapłaciliśmy. Nie marnujemy więc, ani pieniędzy ani produktów spożywczych.

Co do wad diety pudełkowej, one też wysterują. Po pierwsze, mieszkając w małych miastach mamy ograniczony dostęp do takich firm, po drugie – nie zawsze smaki danego kucharza będą odpowiadać naszym kubkom smakowym. Każdy z nas ma preferencje do różnych smaków. Po trzecie, nie mamy absolutnej pewności co do świeżości produktów i nie możemy też wymieniać posiłków na inne. Inaczej mówiąc, jemy to, co nam przyniosą. Po pewnym czasie zatem może wystąpić znudzenie tymi samymi posiłkami.

Jakie są koszty diety pudełkowej?

Zdaniem ekspertów i klientów, dieta ta nie należy do najtańszych. Koszt jednego zestawu może wynosić 50-70 zł. Przeliczając to na posiłki na cały miesiąc, musimy liczyć się z kosztem ok. 1500-2000 zł. A przy naszych polskich zarobkach taka kwota to dla niektórych cała pensja.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*