Wady i zalety diety pudełkowej

Coraz więcej osób decyduje się korzystać z diety pudełkowej, czyli usług cateringu dietetycznego z dowozem. To wygodne, komfortowe, ale przy tym kosztowne rozwiązanie określane mianem „idealnego sposobu żywienia”. Czy aby na pewno?

Zalety diety pudełkowej
Dieta pudełkowa to rozwiązanie, które przedstawiane jest jako wygodny sposób odżywiania. I tak w zasadzie jest. Otrzymujemy gotowe dania do konsumpcji. Tym samym, czas spędzony na gotowaniu ograniczamy do absolutnego minimum. To samo tyczy się zmywania po posiłkach. Jemy bezpośrednio z pudełka, co oznacza, że po posiłku musimy umyć co najwyżej sztućce.

Ogromną zaletą tego rozwiązania jest również to, że jest jadłospis jest zbilansowany. Absolutnie nie musimy kontrolować tego ile jemy. Porcje są dobrane w taki sposób, że zapewnią nam odpowiednią dawkę energetyczną (w zależności od celu).

Co więcej, ta metoda żywienia zwykle jest bardzo rozmaita. Firmy cateringowe serwują kilkadziesiąt dań (w tzw. cyklach). Brak nudy w jadłospisie to niewątpliwe wielki plus tego rozwiązania.

Do zalet diety pudełkowej zaliczyć również możemy:

  • dostarczenie posiłków pod wskazany adres.
  • możliwość zabierania posiłków w podróż/do pracy itd.
  • konsultacje z dietetykiem (zazwyczaj w cenie).

Wady diety pudełkowej
Dieta pudełkowa przedstawiana jest zwykle w samych superlatywach. Nie oznacza to jednak, że jest to metoda bez wad. Nie są co prawda one tak znaczące, ale przed zakupem – warto je poznać.

Przede wszystkim, niektóre dania wymagają odgrzewania. Korzystanie z mikrofalówki czy piekarnika jest zatem nieuniknione – chyba, że nie przeszkadza nam jedzenie zimnej zupy czy chłodnego kotleta.

Największą wadę diety pudełkowej jest jednak to, że sporo kosztuje. Zwykle za jadłospis na 30 dni musimy zapłacić kwotę przewyższającą 2000 złotych. To całkiem sporo, biorąc pod uwagę, że średnia kwota wydawana na jedzenie przez jednostkę to około 500 złotych. Czterokrotna „przebitka” może nie być zachęcająca. Nie mniej jednak, za wygodę… trzeba zapłacić.

Czy warto?
Dieta pudełkowa to bez wątpienia rozwiązanie dietetyczne, które jest warte uwagi. To czy warto – należy ocenić w pojedynkę. Na szczęście, firmy cateringowe pozwalają zamawiać jedzenie w krótszych okresach czasu, tj. np. na tydzień, co pozwala na znacznie „tańszą weryfikację”.

Istnieją badania, które wskazują, że ponad 80% osób, które raz spróbowały diety pudełkowej – nie wyobrażają sobie powrotu do tradycyjnych form żywienia. To chyba dostateczna rekomendacja dla cateringu dietetycznego.

Sprawdź sam!
W Internecie aż roi się od ogłoszeń cateringów dietetycznych. Przed wyborem zachęcamy do zaznajomienia się z opiniami i recenzjami, wszak zdarza się, że firmy:

  • spóźniają się z dostawami
  • mylą zamówienia
  • przygotowują niesmaczne dania

Płacąc, kilka tysięcy złotych miesięcznie za dietę należy wymagać pełnego profesjonalizmu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*